S kódom DOVOLENKA -15%, nevzťahuje sa na tovar v akcii. Objednávky prijaté resp. uhradené od 18.6. budú odosielané 24.6.2024. 

Doprava ZDARMA výdajné miesto Packeta nad 69 €, kuriér nad 99 €!

Vianočné tvorenie s deťmi: Tipy na milé dekorácie a darčeky

Vianoce sa nezadržateľne blížia a vy premýšľate, ako vyzdobiť svoju domácnosť? Klasické kupované dekorácie sú síce pekné, no často im chýba osobitosť a jedinečný charakter, ktoré má výzdoba vyrobená doma. Strávte čas so svojimi ratolesťami a vytvorte si vlastný adventný veniec či kalendár. Je to ľahšie, ako sa zdá.

roztomily-vianocny-strom-dieta

Vianočné tvorenie dekorácií má množstvo výhod. Vám umožňuje tráviť s deťmi viac času a im rozvíja kreativitu a podporuje zručnosti. Spravte si aspoň na chvíľku čas a vytvorte spolu niečo jedinečné. A možno sa to deťom aj vám tak zapáči, že sa to stane vašou novou vianočnou tradíciou.

Rýchly adventný kalendár

Pre mamičky, ktoré nemajú príliš veľa času, no predsa si chcú aspoň kúsok zo dňa vyhradiť pre deti, je najlepšou možnosťou adventný kalendár. Na výber máte tisícky prevedení. Tým najľahším sú pekne ozdobené papierové vrecká zavesené na šnúrke.

Na projekt budete potrebovať:

Keď máte všetko prichystané, môžete začať. Jednotlivé vrecká s deťmi ozdobte. Nakreslite na ne vločky, hviezdičky alebo srdiečka. Využiť môžete tiež nálepky alebo farebné lepiace pásky. Do vreciek vložte prekvapenie a zatvorte ich pomocou lepidla alebo spiniek.

Ak kalendár nechcete zavesiť, vrecúška poukladajte na stolík vedľa seba. Od jednotky po dvadsaťštvorku. Ak chcete, aby vrecúška viseli, nájdite im miesto napríklad v detskej izbe. Šnúrku natiahnite od jednej steny k druhej a pomocou štipcov na ňu vrecúška pripevnite.

Takúto výzdobu máte hotovú do jednej hodiny. S drobcami sa dobre zabavíte a okrem kreativity podporíte aj ich kognitívne vlastnosti.

vianoce-advent-šperky-adventny-kalendar

Tradičný aj moderný adventný veniec

Máte čas a nebude vám prekážať, ak sa vianočné tvorenie s deťmi či vnúčatami natiahne aj na celý deň? V tom prípade si prichystajte všetky potreby na adventný veniec. Sú to:

  • slamený alebo polystyrénový kruh,
  • zelený drôt alebo lanko,
  • nožnice,
  • ihličie alebo čečina,
  • tavná pištoľ,
  • vianočné ozdoby, šípky, šišky a listy,
  • sviečky.

Zoberte kruh a pomocou lanka alebo drôtu naň začnite pripevňovať ihličie a čečinu. Ak máte inú zeleň, využite tú. Zelené lanko zaistí, že ho nebude vidno, ak by ste nejakú časť dekoráciou nezakryli.

Nahrejte si tavnú pištoľ a pomocou lepidla na adventný veniec pripevňujte vianočné ozdoby, šípky, šišky a listy. V prírode toho nájdete veľa. Prejdite sa po parku alebo lesíku a zoberte všetko, čo sa vám zapáči. Listy, kvety aj konáriky. Ak chcete, aby kúsky ladili s celkom, využite vodové farby alebo farebné spreje.

Výhodou venca je, že si ho môžete upraviť podľa seba. Ak radi sledujete najnovšie trendy, laďte ho do farieb, ktoré sú práve v kurze. Ak však chcete niečo nadčasové, stavte na jednofarebné prevedenie alebo tradičnú kombináciu červenej, zlatej a zelenej.

Nakoniec nezabudnite na štyri sviečky. Do každej kvôli stabilite zapichnite aspoň tri hrubšie drôty. Pomocou nich ich umiestnite na veniec.

Popri robení venca môžete tiež napiecť svojim deťom či vnúčatám lahodné medovníčky. Pustite si koledy a navoďte tú správnu vianočnú atmosféru.

vianočný-adventný-veniec

Jednoduché vianočné svietniky

Zlatou strednou cestou, ktorá nezaberie príliš veľa času, no budete na ňu potrebovať trochu viac trpezlivosti, je výroba svietnikov. Na internete nájdete veľa vianočných inšpirácií. Tie vám pomôžu rozhodnúť sa, aký typ alebo štýl vyskúšate.

Jednou z možností je sklenená nádoba v okrúhlom či hranatom tvare. Naplňte ju vodou približne do polovice a vložte do nej ihličie, šípky a ďalšie dekorácie podľa vášho výberu. Zoberte čajovú sviečku a položte ju na hladinu. Sviečka nemusí byť len jedna. Na hladinu pokojne položte aj dve či tri.

Deti sa zabavia hlavne pri tvorení svietnika zo starých pohárov. Na tie môžu nalepiť vianočný papier, čísla, alebo nálepky. Ďalšou alternatívou je kreslenie priamo na sklo pomocou rôznych farieb. Pri takomto tvorení nezabudnite na zásteru na maľovanie, aby ste si vy ani vaše deti nezašpinili oblečenie.

Vrch pohára ozdobte stuhou, malou šiškou alebo zelenou vetvičkou. Dovnútra dajte čajovú sviečku a užívajte si príjemnú atmosféru.

jednoduchy-vianocny-svietnik

Skvelo vyzerajú aj sviečky obalené v škoricových drievkach. Celý proces je veľmi ľahký a zvládnu ho aj menšie deti. Drievka na sviečku upevníte stužkou, ktorá celok zvýrazní a skrášli.

sviečky-obalené-v-škoricových-drievkach

Vlastnoručne vyrobené vianočné svietniky sú nielen pekné, ale aj lacné. Všetko, čo na ne potrebujete, nájdete doma. A okrem dekoračného efektu môžu spĺňať aj úlohu pekného darčeka.