Doprava ZDARMA výdajné miesto Packeta nad 69 €, kuriér nad 99 €!

Spoločenské hry pre deti, ktoré zabavia malých aj veľkých

rodinné spoločenské hry

Teploty vonku klesajú a rodičia trávia doma s deťmi čoraz viac času. Zabaviť ich a vymyslieť im kreatívny program pritom dá jednému (aj dvom) celkom zabrať. Nehovoriac o tom, že mnohí možno opäť zažijú mesiace domáceho učenia. Neprepadajte zúfalstvu, s nami to HRAVO zvládnete! 

Prinášame vám náš výber nápaditých a zábavných spoločenských hier, pri ktorých sa zabavia nielen vaše ratolesti, ale spolu s nimi aj celá rodina.

Precvičte si motoriku zábavnou hrou

Zvládnete v zručnosti poraziť vlastné deti a ich malé rúčky? Zaspomínajte si na detské časy a zahrajte sa s nimi hry na precvičenie jemnej motoriky. Obľúbenou stálicou je napríklad hra Mikádo pre deti od 3-6 rokov, v ktorej hráči postupne ťahajú drevené paličky a snažia sa, aby sa nedotkli ostatných paličiek. Jednoduchá hra sa môže zmeniť na veľkú výzvu a potrápiť nejedného dospelého. 

Na podobnom princípe funguje aj hra Akrobat. Ako však názov naznačuje, tu hrá najväčšiu rolu práve rovnováha. Nie však tá vaša, ale rovnováha vašich drevených figúrok, ktoré sa snažíte umiestňovať na farebné políčka podložky a postupne z nich postaviť vežu. Základom je, aby sa veža nezrútila. Je to ťažšie ako si myslíte! Táto hra je vhodná pre deti od 5 rokov a môžu ju hrať 2 až 8 hráči.

spoločenské hry pre 5 ročné deti
Spoločenská hra Akrobat 

Obľúbené hádanky a šarády 

Poznáte hru Šarády, ktorú často hrávajú aj dospelí pri posedeniach s priateľmi pri víne? Existuje aj jej detská verzia, ktorú si môžete zahrať s vašimi najmenšími a precvičiť si tak spoločne svoju fantáziu, herecké schopnosti a neverbálny prejav. Práve táto hra môže vašim deťom dodať odvahu a pripraviť ich na situácie, kedy sa musia prejaviť v škôlke, škole či na vystúpení. Mini hra Šarády Pantomíma je kartová hra pre deti od 4 rokov a môže ju hrať 4 a viac hráčov. 

Známou spoločenskou hrou dospelých je tiež Hádaj kto som, tentokrát samozrejme v jednoduchšej verzii pre deti. Určite ju poznáte: Vytiahnete si kartičku s menom osobnosti či fiktívnej postavy, nalepíte si ju na čelo a kladiete ostatným otázky, ktoré vás majú priviesť k zisteniu, “kto ste”. V našej verzii deti hádajú zvieratká a predmety. Keďže je hra v angličtine, zároveň si hravo precvičia cudzí jazyk, a vy samozrejme s nimi. Hry je vhodná pre deti od 6 rokov.

spoločenské hry pre celú rodinu
Spoločenská hra Pantomíma

Zistite, ako vám slúži hlava

Viete, ako je na tom vaša pamäť? Otestujte sa a zabavte spolu s deťmi, napríklad pri zábavnej kartovej hre Tip top clap. Princípom je, že hráči vytvárajú sled vtipných zvukov a grimás, ktoré si musíte zapamätať a zopakovať ich. Garantujeme vám, že o zábavu bude postarané a vaše deti si navyše precvičia pozorovacie a herecké schopnosti. Táto hra má skladné balenie, takže si ju so sebou môžete zbaliť na dovolenky a vytiahnuť ju vždy, keď sa pokazí počasie alebo nálada. Je vhodná pre deti od 6 rokov a môže ju hrať 2 až 5 hráčov. 

Poznatky zo základnej školy si zas precvičíte pri vzdelávacej hre Krajiny Európy. Už z názvu je zrejmé, aká bude pointa. Áno, budete spoznávať Európu! Vašou úlohou konkrétne bude pomôcť fiktívnym turistom zorientovať sa a zistiť podľa indícií, v akej destinácii sa nachádzajú. Naučíte sa pritom s deťmi orientovať na mape, rozlišovať vlajky krajín a spoznávať ich charakteristiky. Ak vás láka spoznávať ďalej, skúste tiež hru Krajiny sveta. Obe sú vhodné pre deti od 8 rokov a 2 až 4 hráčov. 

spoločenská hra svet
Spoločenská hra Krajiny sveta

Stará dobrá klasika pre malých aj veľkých

Ak vás moderné a dizajnové hry neoslovili a máte radšej klasiku, aj pre vás sa niečo nájde. Zaspomínajte si na vlastné detstvo s tradičnou hrou Človeče nehnevaj sa, ktorú v našom e-shope nájdete v mnohých podobách, napríklad tejto zvieratkovej v praktickom drevenom boxe. Pravidlá už poznáte a nezabúdajte, čo vraví názov hry. :) Prehra nie je dôvodom na hnev.

Poslednou a nemenej tradičnou je hra Pexeso, ktorú tiež ponúkame v mnohých verziách. Táto je výnimočná pekným ilustrovaným spracovaním s vyobrazením domčekov a v praktickej krabičke, ideálnej aj na cesty. Hra je vhodná pre deti od 3 rokov, ale veríme, že zabaví aj dospelých. Zapamätať si charakteristiky jednotlivých domov dá totiž zabrať. 

spoločenská hra pre deti od 3 rokov
Spoločenská hra Pexeso Domčeky

Veríme, že sme vám priniesli inšpiráciu, ako stráviť nadchádzajúce chladné dni a večery, a že vám naše spoločenské hry prinesú mnoho zábavy, smiechu a času stráveného s vašimi najbližšími.