Doprava ZDARMA výdajné miesto Packeta nad 69 €, kuriér nad 99 €!

Cestovanie s deťmi

Čas oddychu a letných dovoleniek sa blíži. Čo si budeme hovoriť, cestovanie s deťmi býva mnohokrát náročné a o oddychu sa nedá hovoriť. Aby ste si čas cestovania spríjemnili a dlhé, pre dieťa nudné, veľakrát náročné chvíle skrátli, prinášame Vám pár tipov, ako zabaviť dieťa. Ak hľadáte alternatívy, ktoré môžete využiť miesto pozerania rozprávok na tablete, hrania hier na telefóne, tak čtajte ďalej. Dieťatko zabavíte nie len hračkami, ale aj slovnými hrami, či čítaním knižiek.


Či už cestujete autom, vlakom alebo lietadlom odporúčame Vám pribaliť si papier a pastelky. Veľa hier a chvíľ zábavy zažijete pri kreslení, hraní Obesenca či piškôrok.

Ako fantastickú alternatívu k pastelkám a papieru Vám ponúkame kresliace podložky, maľovanky od Jaq Jaq Bird. V balení sa nachádzajú aj bezprašné kriedy, v každej knižke je praktické vrecko na tieto kriedy. Takže balenie a ich prenos je veľmi jednoduchý.

Kresliaca podložka na stavbe

Kresliaca podložka Jednorožec


Kresliace maľovanky ponúkajú okrem voľných strán na tvorenie aj omaľovávanky, ktoré sú rôzne v každej knižke. Na jednej strane je omaľovánka a na opačnej, voľná plocha na vlastnú tvorbu alebo hranie hier.

Maľovanky s kriedami Dinosaury

 

Maľovanky s kriedami Na stavbe

Maľovanky s kriedami Baletky


Ak Vaše dieťatko radšej plní úlohy, tak Vám odporúčame sadu 20 cestovných hier od Auzou. V každej sade sa nachádzajú úlohy na hľadanie rozdielov, ciest a spájanie bodiek. Súčasťou balenia je zmazaťeľná fixka. Takže opäť je to tip na hračku, ktorú môžete používať aj opakovane. Veľkým plusom týchto hier je ich cena a rôznosť prevedení. Cena za túto sadu je 7,5€ a či už máte doma slečnu, ktorá miluje jednorožce alebo chlapca, ktorého fascinujú dinosaury, vyberiete si. 

Sada hier Jednorožce

Sada hier Dino

Sada hier Dobrodružstvá


Veľa zábavy zažijete aj so slovnými hrami. Pri tých nepotrebujete žiadne pomôcky, len chuť sa hrať. Medzi naše obľúbebné patria hry:

1. Hádaj na, čo myslím

Jeden z hráčov si rozmyslí slovo z akejkoľvek oblasti, fantázií sa medze nekladú. Ďalší hráč/i sa môžu pýtať otázky, ale len také na ktoré možno odpovedať áno/nie. Ak je odpoveď áno, pýta sa ďalej prvý hráč, ak je odpoveď na jeho otázku nie, ďalšiu otázku pokladá ďalší hráč. Vyhráva ten, kto uhádne načo myslel.

2. Hádaj Kto som?

Priebeh hry je rovnaký ako v predchádzajúcej hre ale mysliaci myslí na známu / historickú osobnosť. Vyhráva ten, kto uhádne.

3. Slová začínajúce sa na rovnaké písmeno

Hráči sa dohodnú na písmene abecedy, na ktoré budú vymýšľať slová. Postupne hráči budú rozprávať slová a prehráva ten, ktorý už ďalšie slovo na dané písmeno nepozná. Napr. hráči sa dohodnú na písmene B. 1.hráč - bábika, 2.hráč - balón, 3.hráč - betón, 1.hráč - bublina, 2.hráč - býk, 3.hráč - brána a takto dookola až sa Vám nevyčerpajú všetky slová. Následne môžete pokračovať ďalším písmenkom abecedy.

4. Posledné a prvé písmenko slova

Táto hra je nekonečná a môžete ju hrať naozaj dlho. Hrou podporíte slovnú zásobu dieťaťa a jeho sluchové vnímanie. Hráči postupne hovoria slová: MackO OckO OleJ JahodA AutobuS SloN NožnicE ElektričkA....

5. Opakujúce sa slová

U nás jedna z najobľúbenejších hier. Hráči postupne hovoria slová z oblasti, ktorú si vyberú, až kým sa nepomýlia 😀

Napr. hra opakujúce sa slová Zvieratká z farmy. Dôležité je opakovať slová v poradí akom sa hovoria. Dieťatko pri tejto hra cibrí krátkodobú pamäť

1.hráč - sliepka

2.hráč - sliepka, krava

3.hráč - sliepka, krava, ovca

1.hráč - sliepka, krava, ovca, prasa

2.hráč - sliepka, krava, ovca, prasa, býk

3.hráč - sliepka, krava, ovca, prasa, býk, kôň


Posledný tip na dlhé cestovanie, nie je hra, ale prijemný vankúšik, ktorý spraví cestovanie a spanie počas dlhých ciest príjemnejšie.

Cestovný vankúš Cherry

Želáme Vám krásne leto a dovolenky, plné detského smiechu, zábavy a oddychu ❤️